• Informacja dla rodziców

• Informacja dla rodziców: Jak korzystać z elektronicznego dziennika?

1. Pierwszym krokiem jest dostarczenie do kancelarii (osobiście, telefonicznie, pocztą elektroniczną) adresu e-mail, który zostanie przypisany do ucznia i będzie jednocześnie loginem dla rodzica (adres e-mail jest potrzebny tylko raz, w momencie aktywacji konta przez rodzica).

2. Następnie należy wejść na stronę https://uonetplus.vulcan.net.pl/golubdobrzyn

3. Klikamy „Zaloguj się”

4. Pod spodem dostępne są trzy opcje do wyboru: „Załóż konto”, „Przywróć dostęp”, „Zmień hasło”. W przypadku pierwszego logowania wybieramy „Załóż konto”.

5. W rubryce adres e-mail wpisujemy adres podany wcześniej w kancelarii, zaznaczamy „٧opcję „Nie jestem robotem”, wykonujemy polecenie systemu (ułożenie układanki, wskazanie właściwych pól) i klikamy „Wyślij wiadomość”.

6. Na podany adres e-mail otrzymamy wiadomość od administratora.

1. Nadawca: Vulcan Central User Federation Service,

2. Temat wiadomości “Centralny Rejestr Użytkowników - aktywacja konta/przypomnienie hasła”

Wiadomość czasami traktowana jest jako „SPAM” lub wrzucana automatycznie do folderu „Inne” w poczcie – proszę dokładnie przeszukać wszystkie możliwe zakładki na paczcie e-mail.

1. W treści wiadomości znajduje się link służący nadaniu/zmianie hasła do konta. Klikamy na link celem nadania hasła do konta.

UWAGA: Hasło musi składać się co najmniej z 8 znaków w tym dużej litery i znaku specjalnego. Po zaakceptowaniu naszego hasła przez system możemy zalogować się do swojego konta.

1. Adres logowania jest ten sam co przy zakładaniu konta, czyli https://uonetplus.vulcan.net.pl/golubdobrzyn

2. Wpisujemy:

Login: adres e-mail

Hasło: to, które ustaliliśmy

1. Po zalogowaniu prawidłowym, na pierwszej wczytanej stronie widoczne są wydarzenia dot. danego dnia, czyli plan lekcji i bieżące w nim zmiany, uzyskane w danym dniu oceny, frekwencja itd. Inne dane widoczne są po kliknięciu ikony z napisem „Uczeń”. Tu możemy sprawdzić pozostałe oceny, frekwencję, uwagi itd.

2. Strona startowa daje również możliwość wysyłania wiadomości do dyrekcji, pracowników i rodziców korzystających i prawidłowo zalogowanych do systemu – opcja „Wyślij wiadomość”. Tu również wyświetlają się wiadomości otrzymane, np. od wychowawcy.

WAŻNE INFORAMCJE:

1. Aby dziennik działał poprawnie należy logować się systematycznie, tzn. co najmniej raz w tygodniu.

2. Hasło ważne jest przez 30 dni, jego termin wyświetla się zawsze po zalogowaniu na dole strony. Proszę pamiętać o terminowej zmianie hasła. W tym celu należy wejść na stronę do logowania i kliknąć na dole opcję „Zmień hasło”.

3. W przypadku „przegapienia” terminu zmiany hasła postępujemy analogicznie, z tym że wybieramy opcję „Przywróć dostęp” i postępujemy zgodnie ze wskazówkami.

4. Jeżeli przez pewien czas wszystko działało poprawnie i obecnie nie ma możliwości zalogowania się, zmiany hasła czy przywrócenia dostępu, proszę spróbować zalogować się w innej przeglądarce internetowej niż do tej pory, np. jeżeli logowanie miało miejsce poprzez „Mozille Firefox” spróbujmy zalogować się przez „Internet Explorer” czy „Google Chrome”.

Inną opcją jest wyczyszczenie danych przeglądarki (system nadpisuje w pamięci pewne dane, które później blokują możliwość prawidłowego zalogowania się w systemie). Wówczas włączamy internet uruchamiając przeglądarkę np. „Mozilla Firefox”, wczytujemy dowolną stronę internetową. Następnie jednocześnie wciskamy przyciski na klawiaturze Ctrl+Shift+Del (1-2 sek.). Zamykamy przeglądarkę, włączamy ponownie i próbujemy się zalogować w systemie.

UWAGA: powyższa metoda czyszczenia danych spowoduje wyczyszczenie wszystkich wprowadzonych do tej pory loginów i haseł na dotychczas odwiedzanych stronach internetowych.

Sposób logowania oraz skrót do strony logowania zamieszczony został na stronie internetowej Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu pod adresem: www.zsmgolubdobrzyn.pl.

•

28 maja odbył się konkurs (online) z przedmiotów przyrodniczych "Sprawdź Siebie". W konkursie brali udział uczniowie klas ósmych. I miejsce zajęła Emilia Pawłowska z klasy 8c. II miejsce zajął Dawid Linek z klasy 8c. III miejsce zajęła Zofia Wałaszewka z klasy 8c.

Serdecznie gratulujemy🙂

Dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie. Organizator Krzysztofa Koncicka

W roku szkolnym 2020/2021 Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczy  w XV edycji Ogólnopolskiego Programu "Trzymaj Formę". W ramach realizacji tego projektu został przeprowadzony, dla uczniów klas siódmych, szkolny konkurs (online) "Trzymaj Formę". I miejsce zajęła Nikola Dołęgowska z klasy 7a. II miejsce zajęła Wiktoria Małecka z klasy 7c. III miejsce zajęła Maja Seroka z klasy 7c.

Serdecznie gratulujemy.