• niezwykłe miejsce w naszej szkole

• „Żyj z przyrodą w zgodzie…”

W dniu 24.09.2021 w ZSM w Golubiu –Dobrzyniu odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Garden Classroom – Ekologiczny zakątek”, który zrealizowaliśmy w ramach 6 edycji projektu prospołecznego „Działamy i wspieramy” firmy De Heus.

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością:

Burmistrz Miasta p. Mariusz Piątkowski

Wiceburmistrz Golubia-Dorzynia p. Róża Kopaczewska

Koordynatorka programu „Działamy i wspieramy” firmy De Heus p. Karolina Pietrzko

Radna Miasta Golub-Dobrzyń i koordynatorka projektu De Heus p. Jolanta Rzeszotarska

Przyjaciele i sponsorzy – państwo Anna i Jacek Radeccy, właściciele Pawilonu Rolno-Ogrodniczego w Golubiu-Dobrzyniu

Pracownicy Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń p. Iwona Kałużna, p. Wiktor Spychalski oraz Nadleśnictwa Dobrzejewice p. Kamila Czajka

Pracownicy firmy De Hejs p. Kamila Wójcik, p. Henryk Kowalski i p. Paweł Górzyński .

Projekt ten zakładał stworzenie miejsca dostępnego dla społeczności lokalnej, w którym będą warunki do nabywania umiejętności proekologicznych, obcowania z przyrodą, wdrażania do uprawy i pielęgnacji roślin oraz utrwalania wiedzy o walorach turystycznych naszego miasta. To tu właśnie, dzięki współpracy z firmą De Heus i jej wsparciem finansowym z kwocie 6.000zł, z Nadleśnictwem Golub-Dobrzyń i Dobrzejewice, Kołem Gospodyń Wiejskich z Macikowa czy z Pszczelarzem p. Domagałą, nasi uczniowie i społeczność lokalna mogą doświadczać uprawy ziół, roślin miododajnych i warzyw, nauczyć się pozyskiwania kompostu z resztek roślinnych czy zagospodarowania wody deszczowej oraz zapoznać się z założeniami zrównoważonego rozwoju rolnictwa i gospodarki leśnej.

Codziennie doświadczamy pozytywnego odbioru naszego Ekologicznego Zakątka. Jest on źródłem radości dzieci z prowadzonych upraw i działań badawczych, miejscem wytchnienia dla Rodziców oczekujących na swoje pociechy, skarbnicą zapachów i smaków oraz niezwykłą wizytówką naszej szkoły w postaci muralu z Anną Wazówną.

Koordynatorki projektu w ZSM : Marzena Kujawiak, Katarzyna Batorska i Renata Tułodziecka.

Zdjęcia: Kamila Czajka

• WITAJ SZKOŁO, ŻEGNAJCIE WAKACJE

• 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/ 2022.

Usłyszeliśmy pierwszy dzwonek.

Przed Wami drodzy uczniowie nowy rok nauki, ciekawych zabaw, rozwijania zainteresowań i nowych pasji, poznawania i umacniania przyjaźni i wzajemnej współpracy.

Z tej okazji życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, aby każdy dzień przynosił wiele radości i satysfakcji z nauki i wykonywanej pracy.

Rodzicom naszych dzieci życzymy zadowolenia ze swoich dzieci. Niech szkoła stanie się dla nich drugim domem, do którego chcą z radością przychodzić, przebywać i wracać, aby czuły się w niej bezpieczne.

POWODZENIA !

Klasa 2F z wychowawczynią p. Anną Florek,